DIETETYKA

Dietetyk: mgr Agata Plaza
Dietetyk, specjalista żywienia klinicznego. Tytuł magistra zdobyła na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych zjazdach naukowych oraz konferencjach, obecnie poszerza swoją wiedzę z zakresu dietetyki sportowej na studiach podyplomowych. Doświadczenie zawodowe zdobyła na licznych praktykach w szpitalach i poradniach dietetycznych. Jest autorką wielu artykułów publikowanych na portalach internetowych. Udziela konsultacji i prowadzi prelekcje na temat zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, ludzi aktywnych oraz osób starszych. Miłośniczka dalekich podróży i zwierząt. Propaguje aktywność fizyczną i racjonalne odżywianie jako najlepszą receptę na zgrabną sylwetkę i dobre samopoczucie.

Pierwsza wizyta trwa 30-60minut

Obejmuje szczegółowy wywiad żywieniowy połączony z analizą nawyków żywieniowych, edukację żywieniową w zakresie racjonalnego odżywiania. Pomiar antropometryczny z analizą składu ciała oraz propozycję diety dopasowanej do indywidualnych potrzeb uwzględniając styl życia oraz preferencje żywieniowe pacjenta. Diety układane są na bazie produktów żywnościowych dostępnych w sklepach bez stosowania suplementów diety.

Wizyta kontrolna trwa ok. 30 minut i pozwala kontrolować masę ciała oraz na bieżąco modyfikować dietę, jeśli zachodzi taka potrzeba.