OPIS MASAŻY

MASAŻ RELAKSACYJNY Z AROMATERAPIĄ

Celem tego masażu jest zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Jeżeli źródłem napięcia mięśni jest długotrwały stres, to można go usunąć stosując delikatne, spokojne, rytmiczne i powolne techniki masażu. Jak sama nazwa mówi – relaksujące. Po tym masażu czujemy się odprężeni, bo w czasie zabiegu podnosi się poziom endorfin w organizmie.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż wskazany jest dla każdego, kto potrzebuje wyciszenia, głębokiego relaksu i odprężenia. Działanie relaksacyjne masażu oparte jest przede wszystkim o dotyk i ciepło. Zabieg ten dodatkowo działa pobudzająco na układ krążenia, niweluje napięcie mięśniowe i emocjonalne, działa przeciwbólowo, poprawia odżywienie i dotlenienie skóry.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską jest jedną z najbardziej skutecznych metod walki z cellulitem oraz nadwagą. Przynosi bardzo dobre efekty w niedługim czasie. Zabieg ten obudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Efektem regularnych masaży bańką chińską jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała poddawanych masażowi.

MASAŻ SPORTOWY

Masaż sportowy w swoich technikach podobny jest do klasycznego masażu leczniczego. Wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej. Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych, jak i usuniecie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych. Pozwala lepiej przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masaż sportowy jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również powinni korzystać z niego sportowcy – amatorzy, dla osiągnięcia lepszych rezultatów i poprawy samopoczucia. Techniki masażu sportowego jako działanie terapeutyczne dostosowane są ściśle do uprawianej dyscypliny sportu.