Grafik Fitness
 

ZAJĘCIA FITNESS

JĘDRNE POŚLADKI, PŁASKI BRZUCH

Zajęcia wzmacniająco-kształtujące, skierowane przede wszystkim do tych osób, które chciałyby wymodelować dolne partie ciała.

BPU

Nazwa pochodzi od pierwszych liter słów: Brzuch, Pośladki, Uda. Ćwiczenia mają charakter wzmacniająco – kształtujący. Na treningach zwraca się szczególną uwagę na trening szczególnie kłopotliwych partii, mięśni brzucha, pośladków i ud.

STRETCHING

Ćwiczenia rozciągające wszystkie grupy mięśniowe. Trening zwiększa elastyczność mięśni i ruchomość stawów, likwiduje przykurcze, działa relaksująco i odprężająco.

PILATES

Ćwiczenia mające na celu zwiększenie świadomości własnego ciała. Pracujemy nad wzmocnieniem mięśni głębokich brzucha, tułowia i miednicy, co ma wpływ na wyrobienie nawyku utrzymania prawidłowej sylwetki. Regularna praktyka Pilates daje niezwykle szybkie i trwałe efekty. Ciało jest smuklejsze, mięśnie wzmocnione i uelastycznione, co przyczynia się także do zmniejszenia ryzyka występowania kontuzji, poziom stresu ulega znacznemu obniżeniu.

VINYASA JOGA

Najstarsza znana forma ćwiczeń fizycznych zajmująca się ciałem człowieka, jego umysłem i tym co łączy umysł z ciałem, czyli oddychaniem. Celem tych praktyk jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmocnienie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić. Zajęcia Jogi polegają na wykonywaniu określonych pozycji zwanych asanami. Ćwiczenia Jogi uruchamiając całe ciało, rozszerzają granice naszej świadomości. Będąc skoncentrowanym układamy ciało w określonej pozycji i trwamy w niej przez jakiś czas. Praktyka Jogi przyczynia się do zwiększenia elastyczności ciała, siły i wewnętrznej równowagi, eliminuje stres, wpływa bardzo korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Zajęcia dla każdego, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. To przygotowanie ciała do praktyki yogi. Ćwiczenia są łatwe, ich celem jest obudzenie świadomości ciała, poprawa samopoczucia. Na lekcji nauczysz się korygować postawę ciała, poznasz podstawowe pozycje (asany). W czasie zajęć nauczysz się uważnej obserwacji swojego ciała, oddechu i umysłu. Każde zajęcia kończymy długim relaksem w pozycji savasana(martwe ciało).

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia w których skupiamy się na powierzchownych i głębokich mięśniach odpowiedzialnych za utrzymanie wyprostowanej sylwetki (brzuch, plecy, boki tułowia, pośladki, wewnętrzna strona ud). Ćwiczenia są świetną profilaktyką bólu i dysfunkcji kręgosłupa. Proste ćwiczenia i relaks mogą zadziałać lepiej niż tabletka przeciwbólowa.W czasie zajęć wykonujemy szereg pozycji, których głównym celem jest „usprawnienie” kręgosłupa. Rozciągamy, wzmacniamy, stabilizujemy i odstresowujemy nasze ciało.  Kończymy długim relaksem w pozycji savasana (martwego ciała).

BRAZYLIJSKIE POŚLADKI

To intensywny trening całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem dolnych partii. Skupia się przede wszystkim na spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej w najbardziej problematycznych miejscach i redukcji cellulitu. Kształtuje i rzeźbi całe ciało, wzmacnia mięśnie brzucha, a w szczególności ujędrnia uda i pośladki. Połączenie ćwiczeń modelujących wraz i intensywnym cardio jest gwarancją ma ponętny i krągły tyłeczek.

FAT KILLER

Rodzaj treningu o wysokiej intensywności, podczas którego dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej, kształtowania sylwetki i zwiększania wydolności organizmu.

ZUMBA

Stanowi połączenie dwóch sfer: fitnessu i tańca. Program ten został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Lekcja składa się z prostych układów w których wykorzystuje się różne style taneczne (salsa, cha-cha, merenque, cumbia, flamenco, bollywood i inne). Choreografie obejmują kroki podstawowe i nieskomplikowane modyfikacje. Wprowadzane układy powtarzane są na kilku kolejnych zajęciach, co ułatwia ich wykonywanie i korzystnie wpływa na kształtowanie pamięci ruchowej. Dużą rolę odgrywa tu atmosfera zabawy, układy nie muszą być dokładnie odwzorowane, możliwa jest własna interpretacja ruchów. Celem jest kształtowanie układów: krążenia i oddychania, poprawa siły i gibkości, zwiększenie płynności i elastyczności ruchów, kształtowanie sylwetki, a także zmniejszenie poziomu stresu i poprawa samopoczucia.

SKALPEL

Trening interwałowy wysokiej intensywności polegający na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku z okresami umiarkowanego wysiłku. To prawdziwy pogromca tkanki tłuszczowej – naukowcy twierdzą, że w porównaniu do klasycznych ćwiczeń aerobowych trening interwałowy prowadzi do spalenia nawet do trzech razy większej ilości tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym o połowę mniejszym wysiłku energetycznym i ponad o połowę krótszym czasie treningu. Ten typ treningu jest idealny dla osób o dobrej kondycji fizycznej, które mają mało czasu, a zależy im na zredukowaniu tkanki tłuszczowej, schudnięciu i wyrzeźbieniu sylwetki. To intensywny trening kładący szczególny nacisk na proporcjonalne wyszczuplenie, ujędrnienie i wyrzeźbienie całego ciała. Skupia się na spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej w najbardziej problematycznych miejscach i redukcji cellulitu. Kształtuje i rzeźbi całe ciało, począwszy o ramion, pleców, poprzez wzmocnienie mięśni brzucha kończąc na pośladkach, udach i łydkach.

STEP

Zajęcia fitnessu z wykorzystaniem stepu, pierwsza część kondycyjna oparta jest na krokach podstawowych i ich modyfikacjach, skoncentrowana na kształtowaniu mięśni nóg i pośladków oraz kondycji i koordynacji, a druga część to segment ćwiczeń wzmacniających ze szczególnym uwzględnieniem mięśni brzucha, grzbietu i obręczy barkowej.

BODYART z elementami pilatesu

Ćwiczenia o charakterze psychofizycznym z zastosowaniem technik flow, kształtujące w równowadze siłę i gibkość, poprawiające stabilizację ciała oraz korzystnie wpływające na sylwetkę. Odpowiedni dobór ćwiczeń pozwoli na poprawę przepływu energii w poszczególnych meridianach, a co za tym idzie spowoduje korzystne oddziaływanie na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz pozwoli na uspokojenie i zrelaksowanie organizmu.